Neden Açıkhava
Neden Açıkhava

  1. 7/24
  2. Görsel Etki
  3. Birebir Etki
  4. Coğrafi Esneklik
  5. Boyut Esnekliği
  6. İnandırıcılık
  7. Bol Alternatif

Açıkhava reklamcılığı sayesinde:

- Markanızın tanıtımını yapıp, imaj değiştirme yada geliştirme çalışmalarınızı çok ucuza mal edebilirsiniz. - Geniş kitlelere ulaşarak piyasada sesinizi etkili ve ekonomik bir şekilde uyurabilirsiniz. - Hedef müşteri kitlenizin yoğunlukta bulunduğu bölgelere yoğunlaşabilir, ve hatta onların alışveriş yaptıkları mekanlarda kendinizi gösterebilirsiniz. - Diğer medyada yayınlanmış reklamlarınızın etkisini açıkhavada uzun bir süre devam ettirebilirsiniz. - Müşterilerin alış veriş alışkanlıklarını satış noktasında yapılan reklamlarla değiştirme imkanı bulabilirsiniz.

Markanı Tanıt

Açıkhavanın markanızı tanıtmadaki gücü reklamların sokaklardan satış noktasına kadar taşınabilmesinden kaynaklanıyor. Araştırmalara göre açıkhavada pazarlanan markaların diğer mecralarda verilen reklamlara oranla yüzde 40 daha fazla akılda kalıcı olduğu saptanmış. Diğer bir deyişle açıkhava reklamlarının markalaştırma gücü; tüketicinin aklında yer etmesi açısından diğer mecralara oranla yüzde 40 daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Maliyetinin daha ucuz olması ise bir başka tercih sebebi olabilir.

Etki Yarat

Reklamınızın sizin seçtiğiniz yerde ve istediğiniz boyutta hedef kitlenize ulaşmasını sağlayan tek mecra açıkhavadır. Büyüklüğüyle göz doldurmasını isterseniz bina cephelerine, trafiğin yoğun olduğu yerlerde sıkça görülmek için yol kenarları ya da otobüs duraklarına yerleştirilecek reklamınızın etkisi uzun süreler akılda kalacaktır. Başka hiçbir mecra reklamınızı diğerlerinden ayrı bir şekilde ve istediğiniz boyutlarda gösterilmesini garanti edemez.